akce Astyl Centum
více akcí v jeden den

MČR v aerobiku a 14 cenných kovů pro naše aerobičky!

20. 5. 2019

4x titul Mistra ČR, 5x titul prvního vicemistra a 1x titul druhého vicemistra z MČR v gymnastickém aerobiku II.VT z Černošic pro aerobičky z A-stylu Liberec!

O víkendu 18. a 19. května se konalo MČR v gymnastickém aerobiku ČGF II.VT s Mistry s Mistry. Celou jarní sezónu sbíraly aerobičky z A-stylu body, aby se do finále probojovaly. Do finále mistrovství ČR postupovalo v každé kategorii sportovního aerobiku 10 sestav s největším počtem bodů. Výjimkou byly kategorie jednotlivkyň B a C, kde postupovalo 15 sestav. V kategoriích pohybových sestav (sportovní týmy, step, show) mohlo postoupit 6 - 8 sestav. Aerobičky A-stylu se do finále nominovaly 21 sestavami a domů si odvezly 14 cenných kovů a již 3. rok za sebou se staly vítězkami celého finálového klání. Putovní pohár pro nej klub je opět v A-stylu Liberec a k tomu 4x titul MČR, 3 x zlatá medaile pro finále kategorie 6-8 let, 5x stříbrná a 2x bronzová medaile. V hodnocení celé jarní části se aerobičky z A-stylu umístily na 2.místě ze všech klubů z celé ČR. Obrovská gratulace všem závodnicím za skvělou reprezentaci. Poděkování patří i trenérkám za jejich svědomitou přípravu svěřenkyň a velký dík patří i rodičům za jejich podporu.

Hej, hej, hej s A-stylem jsi NEJ!!!

V sobotu 18. května se do bojů pustily kategorie B (9-11 let), kategorie C (12-14 let) a kategorie D (15 let a více).

První titul MČR si v kategorii B v triích odvezly Elena Černohorská, Niki Fišerová a Natálie Opletalová. Na 4. místě skončily Barbora Bušková, Veronika Endrychová, Nela Cibulková a Anežka Fořtová. Další titul MČR si odvezla talentovaná Viktorie Molnárová a stala se pro rok 2019 Mistryní ČR v jednotlivkyních. Na 11 místě skončila Agáta Passianová. Třetí titul Mistryň ČR v této kategorii vybojovaly ve dvojicích Niki Fišerová s Elenou Černohorskou a na druhém místě skončily Viktorie Molnárová s Agátou Passianovou. Maxi tým ve složení Nela Cibulková, Barbora Bušková, Veronika Endrychová, Anežka Fořtová a Natálie Opletalová vybojovaly krásnou bronzovou příčku .

V kategorii C si titul mistryň ČR v dvojicích vybojovaly Anežka Fryaufová s Patricií Fabikovou. Stříbrnou příčku obsadily Karolína Volhejnová s Karolínou Dvořákovou a na „nepopulárním“ čtvrtém místě skončily Kateřina Jakubcová s Nikol Bicanovou. V triích se na druhém místě umístily Amélie Molnárová, Nikol Bicanová a Kateřina Jakubcová. V jednotlivkyních se na 6 příčce umístila Veronika Wienerová. V kategorii SHOW si sestava Harry Potter a jiná kouzla vybojovala krásnou stříbrnou medaili ve složení Karolína Šubertová, Elen Lišková, Nikola Marková, Mariana Kočová, Agáta Hrnčířová, Anna Hádková, Lucie Smatanová, Magdalena Vojáčková, Aneta Kurfirstová, Barbora Bradáčová, Natálie Bohatá a Marie Jáčová.

V kategorii D si titul prvních vicemistryň vybojovala se sestavou Mamma Mia v kategorii SHOW Vendula Havelková, Jana Pecháčková, Klára Holubová, Markéta Holubová, Julie Škvorová, Tereza Gujdová, Klára Váňová, Daniela Pavlů, Aneta Führichová a Elizabeth Soukupová. V mini týmech se na čtvrtém místě umístily Tereza Gujdová, Julie Škvorová, Jana Pecháčková a Vendula Havelková. Ve sportovních týmech se sestava Little Mix také umístila na čtvrté pozici ve složení Elizabeth Soukupová, Julie Škvorová, Vendula Havelková, Klára Holubová, Markéta Holubová, Tereza Gujdová a Jana Pecháčková.

V neděli 19. května se do finále o cenné kovy postavily naše nejmladší závodnice v kategorii A. Zlatou medaili vybojovala děvčata v maxi týmech ve složení Eliška Bušková, Barbora Hegrová, Anna Kratochvílová, Tara Karbanová, Beáta Kramářová a Veronika Salabová. Druhou zlatou si odvezlo trio ve složení Barbora Hegrová, Anna Kratochvílová a Eliška Bušková. Čtvrté místo obsadilo trio ve složení Beáta Kramářová, Veronika Salabová a Tara Karbanová. Třetí zlatou si vybojovalo duo ve složení Barbora Hegrová s Eliškou Buškovou. Eliška Bušková přidala ke třem zlatým ještě bronz v kategorii jednotlivkyň.