Home Aktuality SVĚTOVÝ POHÁR a OPEN v Portugalsku

SVĚTOVÝ POHÁR a OPEN v Portugalsku

Ve dnech 21. - 27. 3. 2023 se konal v Cantanhede v Portugalsku 11th International Open Competition a 8th World Cup v gymnastickém aerobiku. Českou republiku jely z A-stylu reprezentovat 4 děvčata. V kategorii seniorek to byla Karolína Dvořáková a Veronika Wienerová a v kategorii juniorek Kateřina Jakubcová a Patricie Fabiková. Děvčata závodila naprosto skvěle a po zásluze jsme si odvezly 2x bronz a 1x krásné finálové 5. místo. Moc gratulujeme a už se těšíme na další závod, který se koná již tento víkend v Bratislavě - SLOVAK OPEN!

Naprosto skvělého a prvního historického úspěchu ve Světovém poháru dosáhly seniorky s GROUP sestavou a obsadily nádherné 3. místo pro Českou republiku. Group sestava je složená z gymnastek ze 3 klubů Wienerová Veronika (A-styl), Paulíková Kateřina (SAL), Drapáková Sabina, Juránková Sabina a Vomáčková Veronika (všechny tři z Corridooru). Další bronz se povedl opět seniorkám v Openu, kde si 3. místo vybojovalo trio ve složení Dvořáková Karolína, Wienerová Veronika a Strobachová Kristýna (SAL).

V seniorkách také bojovaly holky v katogorii Individual Women. Karolína Dvořáková skončila na 19. místě a Veronika Wienerová na 20. místě.

V kategorii juniorek se povedlo GROUP sestavě probojovat se do finále z 6. místa. Děvčata ve složení Fabiková Patricie (A-styl), Jakubcová Kateřina (A-styl), Rajtrová Lucka (SAL), Urválková Laura (SAL) a Vyhlídalová Eliška (Prostějov) ve finále zajely skvěle a polepšily si o jednu příčku a skončily na krásném 5. místě.

V juniorkách nás také reprezontovaly v kategorii Individual Women Jakubcová Kateřina (41. místo) a Fabiková Patricie (45. místo).

Všem našim reprezentantkám velice gratulujeme a děkujeme také trenérce Tereze Šoltysové za skvělou přípravu všech závodnic.