Home Základní informace Pom Pon Dance
Slavíme 25 let v pohybu

POMPON DANCE

Od roku 2015 nabízíme v rámci cheerleadingových kurzů také kurzy POM PON DANCE - cheerleading zaměřený na tanec. Tento styl obsahuje kromě pevných pohybů rukou a skoků také řadu toček, piruet, převalů, zvedaček a dalších prvků contemporary dance. Pom pon dance se tančí v tanečních piškotech. Důležitá je flexibilita a celková elegance a ladnost.

Pom pon dance je tedy vhodný pro ty, kterým se líbí cheerleading, ale preferují "jemnější a elegantnější" taneční formu.

Stručně z historie

Stručně z historie

 • Sekce cheerleaders byla v A-STYLU založena v roce 2002. Začínali jsme jako hokejové roztleskváčky, ale posledních 15 let se věnujeme sportovnímu cheerleadingu, který je nově olympijský sport. Od roku 2015 jsme otevřeli také kurzy zaměřené na tzv. PERFORMANCE styl - tedy taneční formu POM PON DANCE.
   
 • Naše sekce soutěžních cheerleaders se jmenuje A-STYL DRAGONS a našemi týmovými barvami jsou fialová, černá a bílá. Taneční složky se jmenují Northern Queens a Northern Princesses. Obě sekce jsou mnohonásobnými mistryněmi České republiky (od roku 2011 až 2022). Medaile vozíme i ze zahraničních soutěží.
   
 • Pro začátečníky je určen kurz CHEER MINI C, kde se holčičky seznámi se základy jak sportovního, tak tanečního cheerleadingu, kdy si poté vyberou, ve kterém stylu budou pokračovat. Tento kurz najdete pod složkou "cheerleading".
O kurzech obecně

O kurzech obecně

 • Kurzy probíhají v sálech přímo v A-STYL CENTRU.
   
 • V začátečnických kurzech se pracuje na základní technice pohybů, akrobacie, skoků a piruet. Důležitý je i rozvoj flexibility, síly a celkové koordinace. 
   
 • Naše soutěžní týmy trénují 2x týdně. Začátečnické týmy pak 1x týdně. Jsme členy České asociace cheerleaders (ČACH), účastníme se i mezinárodních soutěží organizovaných světovou organizací VARSITY. 
   
 • A-STYL jako první český klub poslal samostatný juniorský tým právě v PERFORMANCE na MS do Oralanda (Florida USA), kde jsme reprezentovali ČR (2018).
Chci se přihlásit
Lektoři pom pon dance

Lektoři pom pon dance

Učí zkušení, prověření a stále na sobě pracující lektoři. Hlavní vedoucí této sekce je Martina Volštátová,  dále pak Hana Musilová. Obě držitelky licencí trenéra gymnastiky 3. třídy. V kurzech dále vyučuje také další odchhovankyně A-STYLU Andy Benešová. Všechny 3 jsou aktivní členky soutěžního týmu a členky českého národního týmu, účastnice ME 2022.

ÚSPĚCHY POM PON DANCE

ÚSPĚCHY POM PON DANCE

 

 • naše pom pon dance složka soutěží na soutěžích pod hlavičkou ČACH, zároveň reprezentujeme na mezinárodních soutěžích pořádaných organizací Varsity
   
 • jsme reprezentatni ČR na ME a MS (2018 ORLANDO, Florida)
   
 • jsme držiteli titulů Mistr ČR pro roky 2016, 2017, 2018, 2019, 2022, 2023
   
 • vítěžové Varsity Europe Summer All Level Championship 2022, 2023

0

aktuálně cheerleaders

0

titulů Mistů ČR

0

HODIN TRÉNINKŮ TÝDNĚ

Aktuálně nabízené kurzy

CHEERLEADERS MINI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

CHEERLEADERS MINI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurz je zaměřen na základy cheerleadingu pro děti v věku 6-11 let. Děti se naučí základní cheer pohyby, pom pon dance, základy gymnastiky, akrobacie. Cílem je nejen ukázat základní techniky tohoto náročného sportu, ale hlavně nechat holčičkám nahlédnout do tohoto světa plného týmového ducha, nadšení, zápalu, sebevědomí a radosti. Probudit v nich onen "spirit", jež je nedílnou a snad nejpodstatnější součástí cheerleadingu.

Trénink - pondělí od 16:00 do 17:30  v sále A

ON-LINE přihláška
POM PON DANCE JUNIORKY, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

POM PON DANCE JUNIORKY, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka pompon dance. Koná se 2x týdně a je to kurz výběřový!

Trénink - pondělí, pátek

ON-LINE přihláška
POM PON DANCE SENIORKY, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

POM PON DANCE SENIORKY, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka pompon dance. Koná se 2x týdně a je to kurz výběřový!

Trénink - pondělí, pátek

ON-LINE přihláška
POM PON DANCE MINI DĚTI, VÝBĚROVÝ KURZ

POM PON DANCE MINI DĚTI, VÝBĚROVÝ KURZ

Taneční složka pompon dance. Koná se 2x týdně a je to kurz výběřový!

Trénink - pondělí, pátek

ON-LINE přihláška

Nenalezli jste kurz který jste hledali? Zkuste náš rozcestník kurzů

Pom pon dance

Chci se přihlásit

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook / Instagram