Home Základní informace Street dance
Slavíme 25 let v pohybu

STREET DANCE

Street Dance, je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech po roce 1970. Stále více tyto tance získávají na popularitě, lidé je berou jako formu umění, lze v nich soutěžit a momentálně tisícovky dětí v rámci ČR ho berou mají jako svůj koníček, kterým atkvině tráví svůj volný čas. 

Se street dance se dá začít v kterémkoliv věku. V A-STYLU nabízíme začátečnické kurzy pro děti od 6 let, pro juniory od 10 let, dospělé od 14 let i "rodiče" 30+.

Stručně z historie

Stručně z historie

 • Výuce a prezentaci moderních tanečních stylů (street dance, hip hop) se A-STYL LIBEREC věnuje již od svého založení v roce 1998.
   
 • Jsme držiteli titulů mistr ČR v hip hopu 2009, 2010 a 2011, mistr ČR a vicemistr ČR street battle 2014, 2015 a 2016, I. vicemistr MČR street battle 2022, reprezentanti ČR na ME a MS v hip hopu (2010, 2018, 2022). Finalisté extraligy velkých formací pod CDO (2022).
   
 • A-styl pořádá i vlastní taneční soutěže - RELOAD BATTLE (2021, 2022), v létě pak vlastní soustředění
   
 • Pokročilé složky A-STYLU také zajišťují doprovodná vystoupení velkým sportovním akcím (např. Zimní ODM 2023, MS Agility 2023)
   
O kurzech obecně

O kurzech obecně

 • Kurzy probíhají v A-STYL CENTRU (za Home Credit Arenou) a v nedaleké hale Kort.
   
 • Kurzy jsou rozděleny do několika výkonností - ZAČÁTEČNÍK (C třída), MÍRNĚ POKROČILÍ (B třída), POKROČILÍ - SOUTĚŽNÍ (A třída).
   
 • V rámci kurzů si tanečníci osvojí základy hip hopu, lockingu, poppingu, house dance a dalších tanečních stylů, důraz je kladen na správné pochopení základů jednotlivých stylů, které jsou pak v pokročilých kurzech prohlubovány. Ceněna je originalita každého tanečníka.
   
 • Začátečníci trénují 1x týdně (je možné nakombinovat si víc začátečnických kurzů), mírně pokročilí a pokročilí minimálně 2x týdně. Soutěžní složky mají navíc páteční trénink zaměřený výhradně na freestyle.
Chci se přihlásit
Lektoři street dance

Lektoři street dance

Učí zkušení, prověření a stále na sobě pracující lektoři. Hlavní vedoucí této sekce je Mgr. Lucie Jakubcová (vedoucí A-STYL, taneční trenér II. třídy, 25 let taneční praxe). S pokročilými kurzy pak pracují profesionální trenéři Tomáš Kováč (Malej), Kateřina Kračmannová (Summer) a Jana Pukovcová (Bubu) -  vítězové mnoha tanečních battlů, úspěšní choreografové a respektované autority na české taneční scéně). S kurzy začátečníků pracují odchovanci A-STYLU Martin Nedomanský, Badu Jakubcová, Vojta Vašátko, Pája Hotková a Andy Benešová.

ÚSPĚCHY STREET DANCE

ÚSPĚCHY STREET DANCE

 • jako street dance sekce soutěžíme ve street dance battle (pozdimní část sezóny) a ve velkých formacích (jarní část sezóny) pro organizací CDO
   
 • jsme držiteli titulů mistr ČR v letech 2009, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016, 2021, v letech 2021 (2x3.místo), 2022 (2.místo), 2023 (v top 4)

0

aktuálně tanečníků

0

soutěží ročně

0

HODIN TRÉNINKŮ TÝDNĚ

Aktuálně nabízené kurzy

HIP HOP DĚTI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

HIP HOP DĚTI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

V tomto kurzu děti ve věku 6-9 let získají základní taneční dovednosti a seznámí se s různými tanečními technikami. Mají také možnost ukázat svůj osobitý styl ve formě freestyle, kdy je podporována a oceňována originalita tanečníka. 

Trénink - čtvrtek od 16:45 do 18:15 v sále B

ON-LINE přihláška
HIP HOP JUNIOŘI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

HIP HOP JUNIOŘI C PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je zaměřen na věkovou kategorii 10 -12 let a je určen začátečníkům a mírně pokročilým. Tanečníci se učí základním hip hopovým technikám, případně se zdokonalují v již osvojených stylech. Kurz je určen pro úplné začátečníky, případně ty, kdo už do kurzu chodili, ale nebudou se posouvat do soutěžní složky.

Trénink - čtvrtek od 16:45 do 18:15 v sále C

ON-LINE přihláška
HIP HOP HLAVNÍ A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

HIP HOP HLAVNÍ A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka hip hop pro juniory, která se účastní soutěží pod CDO (formace i battles). Koná se 2x týdně. Je to výběrový kurz!

Trénink - úterý, čtvrtek + páteční volitelný freestyle

ON-LINE přihláška
HIP HOP DĚTI a JUNIOŘI A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

HIP HOP DĚTI a JUNIOŘI A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka hip hop pro děti a juniory, která se účastní soutěží pod CDO (formace i battles). Koná se 2x týdně. Je to výběrový kurz!

Trénink - úterý, čtvrtek + páteční volitelný freestyle

ON-LINE přihláška
HIP HOP HLAVNÍ B, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

HIP HOP HLAVNÍ B, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka hip hop pro hlaváky, která se účastní soutěží pod CDO (formace). Koná se 2x týdně. Je to výběrový kurz!

Trénink - pondělí, čtvrtek

ON-LINE přihláška
HIP HOP RODIČE A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

HIP HOP RODIČE A, SOUTĚŽNÍ SLOŽKA

Soutěžní složka hip hop pro rodiče, která se účastní soutěží pod CDO. Koná se 1x týdně. Je to výběrový kurz!

Trénink - úterý

ON-LINE přihláška

Nenalezli jste kurz který jste hledali? Zkuste náš rozcestník kurzů

Street dance

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook / Instagram